2000 embert rúg ki az Aeroflot


A legnagyobb orosz légitársaság, az Aeroflot jelentős leépítést tervez. A társaságnál jelenleg 15 ezer embert alkalmaznak.

A munkatársainak 13 százalékától válik meg az Aeroflot, jelentette be a társaság szóvivője, a leépítésre a következő fél évben kerül sor. A megszorításokat a cég romló eredményei miatt határozta el az orosz vállalat, miután a csökkenő utas szám és növekvő olajárak jelentősen rontották a számait.

Az orosz Interfax jelentése szerint korábban már 500 embertől megvált a társaság, és értesülésük szerint összességében 6000 alkalmazottját is elbocsáthatja a légitársaság. A cég szóvivője ennek kapcsán annyit mondott, hogy a most eldöntöttek szerint 2000 embert építenek le, a piaci körülményektől függ, hogy később további munkatársaktól is megválnak-e.

Miközben több orosz nagyvállalat az utóbbi időben jelentett be határozott létszámcsökkentéseket, addig központi szinten nem terveznek újabb intézkedéseket. Legalábbis erre utal, hogy Arkagyij Dvorkovics, az orosz elnök gazdasági tanácsadója azt mondta, Oroszország nem tervez újabb válságellenes intézkedéseket, a már meglévőket szeretné végrehajtani.

Dvorkovics szerint fontos, hogy a meghozott intézkedéseket maradéktalanul végrehajtsák. Egyebek között intenzív munka folyik a cégeknek nyújtandó garanciavállalás, valamint  a regionális foglalkoztatási programok ügyében.

Az orosz gazdaságban ugyan elkezdődött a lassú fellendülés, azonban nem valószínű, hogy 2012 előtt teljesen talpra tud állni - mondta Igor Suvalov első miniszterelnök-helyettes szerdán. Hangsúlyozta: bár a válság sokkoló része már lecsengett, a krízisnek még nincs vége. Az orosz parlamentben tett felszólalásában elmondta, hogy a gazdaság bár fellendülőben van, a teljes kilábalás hosszúra nyúlhat.

Menedzsment Fórum 




VI. MFOR Menedzsment Konferencia

"Tehetségmenedzsment a vállalatvezetők szemével"

  • A tehetségmenedzsment szerepe a piaci versenyben
  • A talentmenedzsment programok üzleti értékteremtése
  • A tehetségmenedzsment kulcskérdései
  • Kivételes teljesítmény, kivételes pillanatokban
  • A tehetségmenedzsment felsővezetői aspektusai, talentmenedzsment multinacionális kultúrában
  • Tehetségek munkahelyi integrációja


Kedvezményes jegyek az mfor.hu olvasóinak!

.
Energetikai tanúsítvány

Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.

Energetikai tanúsítványok a Primalaktól

hirdetés
XI. Mfor Marketing Konferencia

Direkt Marketing: Fókuszban az adat
Jelentkezzen most!

.
Olvasói sarok - fórum
[ 2012-05-16 ] 2400 milliárd van a "párnacihában", pedig a gazdaságot szolgálhatná - vghs
" Igen, ez így van. Raiffeisen bank pl. Devizaszáml..."
[ 2012-05-16 ] Adóssággal elárasztva - bocs
" Elég szomorú, hogy itt tartunk, egyesek jól élnek a ..."
[ 2012-05-15 ] Matolcsy: "évtizedekre konszolidáltuk az államháztartást" - wizesg
" Debil idióta. Meddig lehet egy ilyen balfasz MO-on..."
[ 2012-05-11 ] Patai: a tönk szélére küldené a bankszektort a tranzakciós adó - bóbijub
" a tranzakciós adónál nem az ezrelékmérték adja ki a ..."
[ 2012-05-11 ] Mennyit ér a 100 leggazdagabb kiadvány? - bankár
" Most akkor lehet, hogy Csányi Sándor részére sem kel..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.