Az amerikaiak többsége nagyon pesszimista a recesszió hatásait illetően, úgy gondolja, még hosszú ideig érezni lehet a kedvezőtlen hatásokat - derült a CBS News hírcsatorna szerdán ismertetett felméréséből.
A megkérdezett felnőttek 51 százaléka úgy érzi, hogy a recesszió még több mint két évig éreztetni fogja hatását. A válaszolók 24 százaléka szerint a recesszió hatása két éven belül megszűnik, és csak 17 százalék hisz abban, hogy a recesszió már csak egy évig lesz jelen.
Az amerikai választók leginkább attól tartanak, hogy az amerikai gazdaság nem elég erős; 82 százalékuk szerint a gazdaság rossz helyzetben van, 17 százalék gondolja jónak. Miközben a munkanélküliség továbbra is majdnem 10 százalék, a megkérdezettek 52 százaléka úgy érzi, Barack Obama elnök a szükségesnél kevesebb időt fordított a gazdasági helyzet javítására.
A megkérdezettek 56 százaléka nincs meggyőződve arról, hogy a tavaly elfogadott 787 milliárd dolláros gazdaságösztönző csomagnak kedvező hatásai vannak, csak 23 százaléknak ez a véleménye. A válaszolók 18 százaléka pedig úgy érzi, hogy a csomag a céljával ellentétben rontott a gazdasági helyzeten.
A CBS News felmérése szerint a közvélemény a gazdaság válságot tartja Amerika legfontosabb problémájának, 38 százalék gondolja így. Az iraki és afganisztáni háborút 7, az egészségügy reformját 6 százalék érzi a legégetőbb kérdésnek, 5 százalék az államadósságot, illetve államháztartási hiányt, és szintén 5 százalék a mexikói-öbölbeli olajkatasztrófát tartja a legkínzóbb gondnak.
Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.
Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!
Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően, derül ki a Kantar Media kutatásából. A listaáras költéseket vizsgálva az adatok ugyan még minimális növekedést mutattak, a növekvő kedvezmények miatt ugyanakkor milliárdok tűntek el a piacról.