Jeórjiosz Papakonsztantinu görög pénzügyminiszter szerint hazája eltökélt, hogy megmutassa, képes túlteljesíteni az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) által előirányzott pénzügyi célokat.
A politikus minderről a The Financial Times című lapnak adott interjújában beszélt. Elmondta, a kormány még mindig erős ellenállásba ütközik a strukturális reformok, így egyebek között az önkormányzati szférában és a veszteséget termelő állami vállalatoknál szükséges, 50 ezer fős elbocsátásokat igénylő változtatások terén.
Papakonsztantinu szerint az év első hat hónapjában sikerült a költségvetési hiányt 45 százalékkal lefaragni. Görögország a szükségesnél több intézkedést foganatosított, hogy a deficit a bruttó hazai össztermék (GDP) 13,6 százalékáról 8,1 százalékra csökkenjen - számolt be.
Az EU, az IMF és az Európai Központi Bank (EKB) 30 tagú küldöttsége a héten utazott Görögországba a reformok felülvizsgálatára. A három szervezetből álló, úgynevezett trojka hónapokkal ezelőtt 110 milliárd dolláros segélycsomaggal mentette meg Görögországot a csődtől.
A görög pénzügyminiszter a csomagról szólva elmondta: a képviselők minden bizonnyal elégedettek lesznek az elért eredményekkel, így a kormány számára lehetővé válik a következő, 9 milliárd eurós részlet szeptemberben esedékes lehívása.
Papakonsztantinu szerint - elsősorban a kiadáscsökkentés révén - Görögország túlteljesíti a célokat, és okkal optimista afelől, hogy a bevételek területén is megfelelnek az elvárásoknak. A második félévben a bevételeket növelő források között szerepel az áfa mértékének 4 százalékos emelése révén befolyó összeg.
A közszféra béreinek, valamint a nyugdíjaknak a lefaragása további kiadáscsökkentő elemként jelenik meg - mondta a tárcavezető. Ugyanakkor elismerte, vannak "veszélyes területek", amelyek alááshatják a pénzügyi konszolidációt. Ezek között említette a kórházak állandó túlköltekezését.
A gazdaság helyzetéről szólva elmondta: a recesszió mértéke a korábban jósolt 4 százalék helyett 3-3,5 százalék lehet.
Papakonsztantinu úgy véli, a tüntetéssorozatok és sztrájkok után a fennmaradó reformokat a lehető legrövidebb időn belül el kell fogadni.
Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.
Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!
Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően, derül ki a Kantar Media kutatásából. A listaáras költéseket vizsgálva az adatok ugyan még minimális növekedést mutattak, a növekvő kedvezmények miatt ugyanakkor milliárdok tűntek el a piacról.