Gázra lép az Ikea a világ egyik legnagyobb piacán


Újabb áruházak nyitását tervezi az Ikea Kínában, miután a tavalyi évben csaknem negyedével sikerült növelnie az eladásokat a távol-keleti országban. A lakberendezési áruházlánc hazánkban egyelőre két egységet működtet - újabb, kisméretű Ikea Pécsett nyílhat 2011-ben. Mfor.hu háttér.

Tovább terjeszkedik az Ikea a kínai piacon, adta hírül az emfis.com.

Újabb üzletek a láthatáron

A svéd áruházlánc a Jiangsu tartományban található Wuxiban, valamint Shenzhenben már nyitott egy-egy új egységet idén, és a fővárosban, Pekingben is hamarosan átad egy újabb áruházat.

Emellett - mint azt Gillian Drakeford, a vállalat kínai főnöke elmondta - további két új üzlet egy éven belüli, valamint egy úgynevezett Inter Ikea Shopping Center megnyitása is a tervek között szerepel. Utóbbi egy olyan kvázi bevásárlóközpont, ahol más cégek egységei is megtalálhatóak lesznek.

Jól tejelnek a kínai egységek 


A svéd áruházlánc jelenleg nyolc áruházat működtet a távol-keleti ország nyolc városában. A termékek iránti igényt jelzi, hogy az összes árbevétel a 2009-2010-es üzleti évben 23 százalékkal 3,7 milliárd jüanra (544 millió dollárra) nőtt az előz évhez képest.

A nyolc üzlet közül hat rajta van az Ikea leggyorsabban növekvő áruházait tartalmazó húszas listán – Chengduban például 135, Shenzhenben pedig 126 százalékkal nőtt az árbevétel. Emellett a már csaknem tíz éve működő pekingi és shanghaji egység is jól teljesít: tavaly mindkettő megduplázta forgalmát.

Célkeresztben Pécs

Az Ikea hazánkban jelenleg két áruházat működtet (Budapesten és Budaörsön), de egy újabb egység létrehozásáról is reppennek fel sajtóhírek időről időre. Az Új Dunántúli Napló idén júniusi híradása szerint például elképzelhető, hogy az Auchan 2011 második felére elkészülő pécsi áruháza mellett – Budaörshöz hasonlóan - egy kisebb alapterületű Ikea is helyet kap majd.

Billiós nyereség

A lánc profitja egyébként a válság ellenére sem csökkent a legutóbbi üzleti évben. Mikael Ohlsson, az Ikea vezére konkrét számot nem közölt, de korábban annyit elárult, hogy várakozásaik szerint az idei évet is a tavalyihoz hasonló szintű profittal zárják majd.

A Dagens Industri svéd lap becslése szerint az Ikea tavaly 50 milliárd korona nyereséget ért el - ez 1,387 billió (!) forintnak felel meg.        

A vállalat tavaly szeptemberben azt közölte, hogy árbevétele 1,4 százalékkal 21,5 milliárd euróra (5,8 billió forint) emelkedett a 2008. szeptembertől 2009. augusztusig tartó üzleti évben.



A magyarországi egységek 2008/2009-es üzleti évének forgalmát nem hozták nyilvánosságra. A legutóbbi hivatalos adat a 2008. augusztusban zárult pénzügyi évre vonatkozik: akkor 36,5 milliárd forint nettó forgalmat és 12 százalékos pluszt könyvelhetett  el a cég.

W. B.

Menedzsment Fórum




Velünk jobban jársz!

Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.

Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!

hirdetés
20 éve írták alá a maastrichti szerződést20 éve írták alá a maastrichti szerződést

20 éve, 1992. február 7-én írta alá az Európai Közösség 12 tagállama a maastrichti szerződést (hivatalos néven Szerződés az Unióról), mely részben az úgynevezett három pilléres szerkezet felállításával létrehozta az Európai Uniót. Mesél a múlt az mfor.hu-n.

.
Olvasói sarok - fórum
[ 12:22 ] Tényleg nem érti Lázár, hogy milliárdos károkat okoz? - Épelméjű
" @cinka Gondolkodjunk közösen. Tegyük fel, hogy ig..."
[ 2012-02-10 ] Már a tőzsdén is beköszöntöttek a mínuszok - tözsdebéka
" dehát ez szép a tözsdében,mikor mindenki fagyhalált ..."
[ 2012-02-10 ] Havi több tízezer forintos könnyítés lehet az új árfolyamgát - B_K
" Megpróbálok segíteni, de én is csak a ma benyújtott ..."
[ 2012-02-10 ] Orbán: a jogászhallgatók számár nullára kellett volna visszavenni - carey200
" A jogász kari létszámokat Orbán egyetemre kerülése e..."
[ 2012-02-09 ] A nyugdíjrendszer erősen ösztönöz a potyautas magatartásra - Mari
" Na! Kezdődik a svéd modell alapozása. Akik az adóink..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.