A termékdíj-bevételek, minimum 25 százalékos növekedésére számít a Vám- és Pénzügyőrség (VP) a jövő évben - jelentette ki Nagy János pénteken Egerben.
Jelentős bevétel növekedést vár a termékdíjak terén, ennek érdekében a szervezet nagyobb hangsúlyt fektet a hatékonyabb ellenőrzésre. 2008. január 1-jétől a termékdíj befizetésének kontrollját a VP végzi az APEH helyett - közölte a VP parancsnoka, a Magyar Vámügyi Szövetség konferenciáját megelőző sajtótájékoztatón.
A fokozott helyszíni ellenőrzések nyomán akár 50 százalékkal is nőhetnek a termékdíj-bevételek, amelyek összege az idén mintegy 20 milliárd forintra rúg - tette hozzá Nagy János. A vezető elmondta, hogy Magyarország élen jár az uniós vámkódex módosítása nyomán lehetségessé vált elektronikus vámeljárás alkalmazása területén. Ez azt jelenti, hogy a tranzakciók 90 százalékánál, a tranzitforgalom mellett az export esetében is lehetséges már az elektronikus ügyintézés az árunyilatkozatok fogadása és feldolgozása.
hirdetés
Ugyanakkor az a céljuk, hogy a közterhek beszedése is elektronikus úton történjék. Ennek első lépéseként a ferihegyi repülőtéren már lehetséges a vám megfizetése bankkártyával is. Ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy július 1-je óta a jövedéki és az energiaadó tekintetében immár lehetséges az elektronikus ügyintézés, a jövő év januártól pedig kötelezővé válik ez a gazdálkodók számára.
A VP költségvetési előirányzata 2007-re a vámbevételek, a jövedéki és a regisztrációs adó tekintetében 830 milliárd forint. Az év első 9 hónapjában, ebből 622 milliárd forint folyt be a VP kasszájába, ami az éves bevételek 82 százaléka, vagyis egyelőre túlteljesítik az előirányzatot - közölte Nagy János.
Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.
Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!
Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően, derül ki a Kantar Media kutatásából. A listaáras költéseket vizsgálva az adatok ugyan még minimális növekedést mutattak, a növekvő kedvezmények miatt ugyanakkor milliárdok tűntek el a piacról.