BA-sztrájk - folytatódik a számháború


A British Airways (BA) légitársaság háromnapos sztrájkjának második napja után is folytatódott a számháború a cégvezetés és a szakszervezet között arról, hogy mennyire hatékony a vállalat légi utaskísérőinek munkabeszüntetése. A BA hétfőn is egy budapesti járat közlekedtetését tervezi a menetrendben szereplő három helyett.

A társaság utaskísérői szombat óta sztrájkolnak a céggel folytatott bér-, létszám- és munkaszervezési viták miatt. A hétfői az utolsó sztrájknap, de az érdekképviselet a következő hétvégére újabb, ezúttal négynapos sztrájkot tervez, ha addig nem sikerül megállapodni. A legnagyobb brit szakszervezet, a Unite, amely a BA több mint 13 ezer utaskísérőjéből 12 ezret képvisel és sztrájkjukat szervezi, a vasárnapi sztrájknap után közölte, hogy a cég legnagyobb bázisrepülőterén, a londoni Heathrow-n az aznap szolgálatra beosztott, ezernél több utaskísérőből kilenc jelentkezett munkára. A British Airways adatai szerint azonban a Heathrow-ról induló járatok légikísérőinek "legalább az 55 százaléka" felvette a munkát vasárnap.

A második legnagyobb londoni repülőtéren, a Gatwicken a légitársaság szerint a vasárnapi járatok légi kiszolgáló személyzetének 97 százaléka dolgozott. A BA közölte, hogy a vasárnapra repülőjeggyel bíró utasok 60 százaléka el tudott utazni célállomására.

A British Airways vasárnap a három budapesti járatpár közül egyet közlekedtetett, a másik kettőt törölték. A hétfő hajnalban érvényes sztrájkmenetrend szerint ez lesz a helyzet hétfőn is. A budapesti járatpárt a holland Transavia légitársaság üzemelteti a BA nevében, Boeing 737-es repülőgéppel.

MTI




Velünk jobban jársz!

Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.

Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!

hirdetés
Szertefoszlottak az illúziók a magyar reklámpiaconSzertefoszlottak az illúziók a magyar reklámpiacon

Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően, derül ki a Kantar Media kutatásából. A listaáras költéseket vizsgálva az adatok ugyan még minimális növekedést mutattak, a növekvő kedvezmények miatt ugyanakkor milliárdok tűntek el a piacról.

.
Olvasói sarok - fórum
[ 2012-02-11 ] Végre leszállt a Malév - Suzka
" Álljon meg a szentséges körmenet!! Az ember azt hinn..."
[ 2012-02-11 ] Tényleg nem érti Lázár, hogy milliárdos károkat okoz? - Épelméjű
" @cinka "a bankárok soha nem voltak hülyegyerekek" ..."
[ 2012-02-10 ] Már a tőzsdén is beköszöntöttek a mínuszok - tözsdebéka
" dehát ez szép a tözsdében,mikor mindenki fagyhalált ..."
[ 2012-02-10 ] Havi több tízezer forintos könnyítés lehet az új árfolyamgát - B_K
" Megpróbálok segíteni, de én is csak a ma benyújtott ..."
[ 2012-02-10 ] Orbán: a jogászhallgatók számár nullára kellett volna visszavenni - carey200
" A jogász kari létszámokat Orbán egyetemre kerülése e..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.