Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.
Az európai országok aranyeladásai nyomhatják le az arany árát
Ha az olaszok nem tudják meggyőzni a piacokat, akkor még marad egy ütőkártyájuk, az arany. Bár nem köztudott, de Olaszországnak van a világon a negyedik legnagyobb aranykészlete. Bullish jóslat az aranynak hosszútávon Brett Arendstől, a Wall Street Journal szakelemzőjétől.
Olaszország rendelkezik a világ negyedik legnagyobb aranykészletével, ami 2452 tonnát jelent. Több mint a francia készlet, és kétszer annyi, mint a kínai. A lista élén az Egyesült Államok, Németország, és az IMF áll.
A kérdés az, vajon a most szorult helyzetben lévő Olasz- és Franciország vajon hozzányúl-e az aranykészleteihez, hogy csökkentse pénzügyi terheit?
Jöhetnek a számok
Olaszország aranykészletének piaci értéke 123 milliárd dollár, ezzel szemben ez év költségvetési hiánya 80 milliárd dollár, így bőven van fedezet legalábbis egyéves hiányra (mfor szerk.:: ez persze töredéke az ország teljes államadósságának eléri a GDP közel 120 százaléka). Ugyanez a helyzet Portugáliával is, mivel az országnak az aranytartaléka 19 milliárd dollár, míg a hiánya 13 milliárd. Franciaország ebben az egyenletben mínuszos, mivel aranytartaléka 122 milliárd dollárt ér, míg a hiánya óriási, 150 milliárd dollár.
Eközben Kína, ahol - bár gazdasági megtorpanást jósolnak az elemzők - egyre nagyobb a gazdasági jólét, a kormány a 3000 milliárd dollár plusz bevételét aranyba fekteti. Ez átrendezi a világ aranyeloszlását, aminek a 60-80 százalékát jelenleg az Egyesült Államok, Németország, Olaszország és Hollandia birtokolja. Jelenleg a kínaiaké a világ aranytartalékának a 2 százaléka. Csak kettő.
Zuhan, de nem sokáig
Jelenleg az arany szeptember óta esésben van. Az idén 1900 dollár unciánkénti árat is elérő nemesfém 1600 dollárig gyengült. Hasonló esésben volt az arany akkor is, amikor kitört az euróválság. Ennek tükrében az elemzők egy ismételt aranyár-szárnyalást várnak.

Egyéb tényezők
Először is az arany esése nem drasztikus, véli a WSJ elemzője. Szeptember elején, amikor az arany belekóstolt az 1900 dolláros árba, 1,45 dollár volt egy euró. Azóta az euró már csak 1,3, így euróban kifejezve az arany ára 1300 euróról 1200-ra csökkent.

Másodszor is, a hangulat. Néhány hónapja erősen bullish volt az arany, és az ár az egekbe szállt az amerikai adósság "plafonverésénél". A spekulánsok és a kereskedők pedig további emelkedésre játszottak. A hangulat azóta elromlott. A Reuters múlt héten megkérdezett 20 elemzője szerint az arany ára tovább esik, egész 1500 dollárig a következő negyedévben. Ebben a pillanatban a nemesfém unciánkénti ára 1606 dollár, 0,59 százalékos pluszban van. Rövid távon bearish, hosszú távon bullish aranyárat várnak az elemzők.
Összegzésként, azoknak, akiknek jelenleg a kezükben van az arany és szükségük van a pénzre - például az európai országok - talán eladják, vagy legalábbis egy részét, véli Brett Arends.
mfor.hu

Eladó lakás 8100 Erdõdy Pálfy Tamás , Várpalota, Veszprém, 6 000 000 Ft
Eladó lakás 1111 Pecz Samu u., Budapest XI. ker, 12 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Pecz Samu u., Budapest XI. ker, 59 900 000 Ft
Eladó lakás 1111 Beregszász út, Budapest XI. ker, 28 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Frankhegy u., Budapest XI. ker, 12 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Rahó u., Budapest XI. ker, 29 990 000 Ft
Eladó lakás 1111 Sasadi út, Budapest XI. ker, 18 900 000 Ft
Eladó családi ház 2217 Viola utca, Gomba, Pest, 13 000 000 FtTovábbi eladó ingatlanok
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 79 650 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 49 300 Ft / hónap
Kiadó lakás 1111 Kaptárkõ u., Budapest XI. ker, 80 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 118 800 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 240 300 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 237 600 Ft / hónap
Kiadó iroda 1131 Visegrádi u., Budapest XIII. ker, 200 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1071 Marek József u., Budapest VII. ker, 40 000 Ft / hónapTovábbi kiadó ingatlanok




Csak Brüsszelnek köszönhetjük, hogy nem 320 forint egy euró









