A korábbi években legkedveltebb töltött kemény cukorka elvesztette vezető helyét.
Piaci részesedése mennyiségben 20 százalékra csökkent, a töltetlen kemény cukorkáé viszont 22 százalékra nőtt, 2005 augusztus-2006 júliusban, az előző év hasonló időszakához képest - közölte az ACNielsen piackutató vállalat
hirdetés
A cukorkák kiskereskedelmi forgalma általánosságban is növekszik, már meghaladja az évi 15 milliárd forintot. Értékben 9, mennyiségben 14 százalékos piacbővülést regisztrált egyik évről a másikra
a piackutató
A teljes cukorkapiacon a legnépszerűbb gyümölcsös íz részesedése valamelyest még nagyobb lett, a mentolos-friss rovására.
A cukorkák kilónkénti fogyasztói átlagára 4 százalékkal csökkent idén június-júliusban, az előző évhez képest. A negatív tendencia főleg a nagy forgalmú szegmensekben érvényesült, míg a kemény
cukrok némileg drágultak.
A gumicukor piaci pozíciója viszont feltűnően gyorsan javult. A cukorka eladásán belül a részaránya 14-ről 19, értékben pedig 12-ről 15 százalékra emelkedett.
A bolttípusok között a multik jelentős saját márkás kínálatukkal átrendezik a piacot. A 401-2 500 négyzetméteres csatorna piaci részesedése az összes cukorkánál mennyiségben 31-ről 40,
ugyanakkor csak a gumicukornál 46-ről 61 százalékra bővült.
Gumicukorból a kereskedelmi márkák viszik el a bolti eladások 52 százalékát idén június-júliusban, míg tavaly 33, két évvel ezelőtt 11 százalék jutott rájuk a hatodik-hetedik hónapban.
Változik a kiszerelések iránti kereslet is. A legfeljebb 100 grammos egységek részesedése csökken, a 100 gramm felettieké pedig növekszik.
Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.
Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!
Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően, derül ki a Kantar Media kutatásából. A listaáras költéseket vizsgálva az adatok ugyan még minimális növekedést mutattak, a növekvő kedvezmények miatt ugyanakkor milliárdok tűntek el a piacról.