Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.
Észak-Amerikában kötött újabb fontos üzletet a Richter
Tovább folytatódik a Richter Gedeon rendkívül aktív őszi időszaka. A korábban bejelentett akvizíciók és együttműködések után most újabb licencmegállapodást kötött a magyar társaság. Ezúttal az USA-t és Kanadát érinti az együttműködés, ahol a magyar vállalat egyik termékét fogja egy helyi vállalat fejleszteni és forgalmazni.

Kereskedjen a világ legnagyobb tőzsdéin vagy 120 devizapárral. Tesztelje rendszerünket kockázatmentesen!
A Gedeon Richter Nyrt. és a Watson Pharmaceuticals, Inc. közös bejelentése szerint a társaságok licenc-megállapodást kötött az Esmya kizárólagos fejlesztésére és értékesítésére az USA-ban és Kanadában. A megállapodásban a Richtert 100 százalékos leányvállalata PregLem S.A. képviseli. Az európai vizsgálatok bizonyítják, hogy a fejlesztés utolsó szakaszában lévő gyógyszer hatásos és biztonságos kezelést nyújt a nők millióit érintő méhmióma ellen. A termék jelenleg Európában a fejlesztés utolsó szakaszában tart, a Watson szerint a fázis III. klinikai vizsgálatok várhatóan 2011 során kezdődhetnek el az Egyesült Államokban.
A megállapodás értelmében a Watson a PregLem-nek 17 millió dollár licencdíjat, továbbá az Egyesült Államokban és Kanadában elért forgalom után royalty-t fizet. A Watson további kifizetéseket teljesít bizonyos hatósági előírásoknak való megfelelés esetén. A két vállalat osztozik az Esmya egyéb indikációihoz kapcsolódó fejlesztések költségein.
Jelentős előszállításoknak köszönhette jó eredményét a Richter
Nyugat-Európa és Oroszország húzták a Richtert
660 forintos osztalékról szavaztak a Ricther közgyűlésén
Fájni fog a Széll Kálmán Terv a tőzsdei vállalatoknak is
Bogsch: a Richter privatizált részéből több folyt be, mint a többi gyógyszergyárból
Orbán: új időszámítás kezdődött, "a spekulációk világának leáldozott"
A Richter az elmúlt időszakban igen aktív volt, hiszen a magyar vállalat a napokban jelentette be, hogy Mochida Pharmaceutical nevű japán társasággal átfogó és hosszú távú licenc, illetve együttműködési szerződést kötött a Richter bioszimiláris termékportfóliójának fejlesztéséről és értékesítéséről.
Szintén decemberi hír, hogy vegyesvállalatot hoz létre a Richter Kínában. A Richter Rxmidas Joint Venture-t, amely száz százalékos tulajdonában lévő leányvállalatán, a GRmidas Pharmaceuticalson keresztül működik majd a távol-keleti országban, ötven-ötven százalékban birtokolja a Richter és kínai kereskedelmi partnere, a Rxmidas Pharmaceuticals Holdings. A megállapodás értelmében a Richter mintegy kétmillió eurót fektet be a vegyesvállalatba, melynek elsődleges célja egy, a cég nőgyógyászati termékvonalának törzskönyvezését és piaci bevezetését támogató értékesítési és promóciós hálózat felállítása Kínában. A vegyesvállalat a későbbiekben harmadik féltől licencbe vett termékekkel is bővítheti portfólióját az ottani piacon.
Ezt megelőzően két nagyszabású akciót is végrehajtott a magyar gyógyszeróriás. Október elején jelentették be, hogy a Richter 110 milliárd forint értékű akvizíció keretében felvásárolja a svájci PregLem céget. November elején pedig azt közölte a magyar vállalat, hogy a Grünenthal GmbH fogamzásgátló termékportfólióját vásárolja meg 236,5 millió euróért (64,9 milliárd forintért).
mfor.hu

Eladó lakás 8100 Erdõdy Pálfy Tamás , Várpalota, Veszprém, 6 000 000 Ft
Eladó lakás 1111 Pecz Samu u., Budapest XI. ker, 12 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Pecz Samu u., Budapest XI. ker, 59 900 000 Ft
Eladó lakás 1111 Beregszász út, Budapest XI. ker, 28 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Frankhegy u., Budapest XI. ker, 12 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Rahó u., Budapest XI. ker, 29 990 000 Ft
Eladó lakás 1111 Sasadi út, Budapest XI. ker, 18 900 000 Ft
Eladó családi ház 2217 Viola utca, Gomba, Pest, 13 000 000 FtTovábbi eladó ingatlanok
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 79 650 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 49 300 Ft / hónap
Kiadó lakás 1111 Kaptárkõ u., Budapest XI. ker, 80 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 118 800 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 240 300 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 237 600 Ft / hónap
Kiadó iroda 1131 Visegrádi u., Budapest XIII. ker, 200 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1071 Marek József u., Budapest VII. ker, 40 000 Ft / hónapTovábbi kiadó ingatlanok




Csak Brüsszelnek köszönhetjük, hogy nem 320 forint egy euró









