IBM: drasztikusan nőtt az adathalász-támadások száma tavaly


Jelentősen megnőtt 2009-ben az adathalászat és a dokumentumokkal kapcsolatos fenyegetések gyakorisága a világon - közölte X-Force trend- és kockázatelemzési jelentése alapján az IBM az MTI-vel csütörtökön.

A vállalat közleményében kiemelte: 2009-ben a támadók egyre nagyobb mértékben támadták az internetet használókat pénzszerzés vagy adatlopás céljából. Az elmúlt évben rohamosan megnőtt az új, "rosszindulatú" webhelyek száma is az egész világon: 2008-hoz képest 345 százalékkal. Ez a trend további bizonyítéka annak, hogy a támadók sikeresen üzemeltetik a "rosszindulatú" weboldalakat, és hogy a webböngészőkkel kapcsolatos sérülékenységek és azok kiaknázása komoly bevételt termel.

Az IBM rámutatott: az iparágankénti bontást tekintve, az adathalász üzenetek 61 százaléka pénzügyi intézményektől származónak hazudja magát, 20 százalék pedig kormányhivataloktól származónak.

A gyakran a sérülékenységeket kihasználó automatizált eszközökkel indított támadások közül egyre több használ álcázást – vagy valamilyen próbálkozást arra, hogy elrejtse a kódot dokumentumokban és weboldalakon – annak érdekében, hogy a biztonsági szoftverek ne ismerjék fel azt - közölte az IBM. A cég Managed Security Services részlege három-négyszer annyi álcázott támadást azonosított 2009-ben, mint 2008-ban.

Egyre emelkedik a dokumentumolvasók és –szerkesztők, illetve a multimédiás alkalmazások sérülékenysége is: 2009-ben több mint 50 százalékkal több sérülékenységre derült fény ezekben a kategóriákban, mint 2008-ban.

MTI




Velünk jobban jársz!

Budai ingatlaniroda keres több éves tapasztalattal rendelkező ingatlan tanácsadó munkatársakat.

Ha úgy szeretnél együtt dolgozni az ingatlanpiacon közel 15 éve sikeres vezető kollégáinkkal, hogy közben a jutalék jelentős része (kétharmada) is Nálad marad, fényképes önéletrajzzal jelentkezz a pszentesi@primalak.hu e-mail címen, vagy lépj kapcsolatba velünk telefonon, a 06-30-839-37-74-es számon!

hirdetés
Szertefoszlottak az illúziók a magyar reklámpiaconSzertefoszlottak az illúziók a magyar reklámpiacon

Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően, derül ki a Kantar Media kutatásából. A listaáras költéseket vizsgálva az adatok ugyan még minimális növekedést mutattak, a növekvő kedvezmények miatt ugyanakkor milliárdok tűntek el a piacról.

.
Olvasói sarok - fórum
[ 2012-02-11 ] Végre leszállt a Malév - Suzka
" Álljon meg a szentséges körmenet!! Az ember azt hinn..."
[ 2012-02-11 ] Tényleg nem érti Lázár, hogy milliárdos károkat okoz? - Épelméjű
" @cinka "a bankárok soha nem voltak hülyegyerekek" ..."
[ 2012-02-10 ] Már a tőzsdén is beköszöntöttek a mínuszok - tözsdebéka
" dehát ez szép a tözsdében,mikor mindenki fagyhalált ..."
[ 2012-02-10 ] Havi több tízezer forintos könnyítés lehet az új árfolyamgát - B_K
" Megpróbálok segíteni, de én is csak a ma benyújtott ..."
[ 2012-02-10 ] Orbán: a jogászhallgatók számár nullára kellett volna visszavenni - carey200
" A jogász kari létszámokat Orbán egyetemre kerülése e..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.