Leállhat a gazdasági növekedés Oroszországban
Oroszországban egyáltalán nem fog növekedni a bruttó hazai termék (GDP) a második negyedévben az elsőhöz képest a Renaissance Capital Moszkvában ismertetett előrejelzése szerint.
Csökkent az orosz szolgáltatások BMI-je
A Surgutneftegas 85 százalékban a munkatársaké
Rosstat: 4 százalékos orosz bővülés az első negyedévben
Nő az orosz kőolajra kivetett exportvám szeptembertől
Oroszország vámemeléssel ösztönzi a külföldi autógyárak ottani gyártását
A kínai határig felépült az orosz kőolaj-vezeték
Az elemzők korábban 0,3 százalékos növekedést prognosztizáltak a második negyedévre, de véleményük szerint ez elmaradhat a kis-és nagykereskedelem, a feldolgozóipar gyenge teljesítménye, a munkanélküliség növekedése miatt.
Február végén az orosz gazdasági miniszterhelyettes azt közölte, hogy januárban a GDP 0,3 százalékkal nőtt decemberhez és 5,2 százalékkal tavaly januárhoz képest.
Oroszország technikai értelemben már kikeveredett a recesszióból, mert a múlt év végén már növekedésnek indult a gazdaság, a feldolgozóipar azonban nem elég versenyképes, és a munkanélküliség is változatlanul nyomasztó probléma. Már tavaly novemberben látszottak a javulás jelei, miután 0,8 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék októberhez képest. A GDP 3,8 százalékkal csökkent az egy évvel korábbival összevetve, míg októberben még 8,1 százalék volt az éves szintű visszaesés.
MTI















