Marhavagonokat a Nagykörútra!



Miután a rongálóknak a hatályos törvények alapján nem lehet levágni a kezét, meglehetősen abszurd ötlettel próbálja védeni a BKV a vandáloktól az új Combino villamosokat.

(Mfor-montázs)

Őszintén szólva, azt hittem, a Combino-sztori már nem vehet újabb fordulatot. Az önkormányzati választások egyik fő attrakciójának tervezett, ám - rossz szóviccel élve - kisiklott villamosokkal kapcsolatban most a külcsín megóvása került napirendre. A sárga hernyókat ugyanis néhányan frusztrációjuk kiélésének célpontjául választották, ami több milliós kárral járt. Tény, hogy az ilyen akciók kapcsán a jóérzésű magyarok visszasírják Szent László törvényeit, és szívük szerint levágnák az elkövetők kezét.

Mivel a gyártó Siemens ZRt.-nek és az üzemeltető BKV-nak nem áll rendelkezésére ilyen praktikus eszköz, ezért úgy döntöttek, más megoldást választanak. Ennek értelmében csütörtöktől a BKV a Combinókat átmenetileg csak a délutáni csúcsidőszakot követően állítja forgalomba. Ráadásul a járműveken biztonsági őrök teljesítenek szolgálatot, így a közlekedési társaság szerint nagyobb eséllyel előzhetőek meg a rongálások.

Mfor.hu - Szubjektív

Szerkesztőségünk úgy döntött, az objektivitás mellett a szubjektivitásnak is teret enged, erre alkalmas sajtóműfajok keretében. Tekintse meg Ön is az mfor.hu véleményrovatát!

Komikus szituáció: a villamosokat azért vásárolták, hogy az emberek kényelmesebben, "európai színvonalon" utazhassanak, és most néhány felelőtlen suhanc miatt az "éjszakai baglyokon" kívül csaknem mindenkit megfosztanak ettől a lehetőségtől.

A magam részéről sokkal praktikusabb megoldást javasolnék: a Nagykörúton ezentúl sárga színű marhavagonok járjanak, azokat legalább nem tudják megrongálni a vandálok, és a biztonsági őrökön is lehetne spórolni!

Király Béla

Kapcsolódó anyagok:
Mekibe a közszolgákkal!Antiterrorista középkorAz időjárás mondjon le!A tv-függő faj9 dollár 11 cent




Energetikai tanúsítvány

Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.

Energetikai tanúsítványok a Primalaktól

hirdetés
100 évig akart élni a 75 éve elhunyt John D. Rockefeller100 évig akart élni a 75 éve elhunyt John D. Rockefeller

1937. május 23-án hunyt el a kiváló üzleti érzékkel rendelkező amerikai iparvezér, John D. Rockefeller, aki megalapozta tevékenységével az ismert nagytőkés család vagyonát is. Állítólag Dagobert bácsi riválisát, John D. Rockerduckot is róla mintázták. Mesél a múlt az mfor.hu-n.

.
Olvasói sarok - fórum
[ 2012-05-25 ] Orbánék nagyon magabiztosak, de Brüsszel még közbeszólhat - Alex1
" Fogadnék 100K forintban, hogy ameddig volt Kisz titk..."
[ 2012-05-25 ] A Malév pilótái közül alig 10 százalék repül ismét - bankár
" Szárnyakat adunk a vágyainak???? ..."
[ 2012-05-25 ] Több ezerrel magasabb lehet a bajba jutott adósok bérleti díja - bankár
" Csak szerencsétlen nyámnyila birkák vagytok, akik k..."
[ 2012-05-25 ] Magyar milliomosok szórakozása lesz nyáron a londoni olimpia - bodza bokor
" Inkább megyek dögleni a tengerpartra, és jó lesz nek..."
[ 2012-05-24 ] A PROJEKTMENEDZSER VÁLLALATI KULTÚRÁT BEFOLYÁSOLÓ LEHETŐSÉGEI, MÓDSZEREI - Klimkó Gábor
" Nem tudok részt venni az összejövetelen, ezért vagy..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.