Mi is kivettük a részünket az optimizmusból


Kedvező nemzetközi hangulatban a BUX index is erősödni tudott szerdán, bár a teljesítményünk elmaradt a Nyugat-Európában tapasztalt szárnyalástól. A magyar piacot az OTP húzta 2 százalék feletti drágulásával miközben a forint is több hónapja nem látott csúcsokat döntött.

19 148 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 1,36 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom elmaradt az átlagostól, a nap végére alig 12 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények kivétel nélkül javítani tudtak, a nap nyertese az OTP lett. A bankpapírokért a zárás előtt 4117 forintot adtak, ami 2,59 százalékkal volt magasabb a tegnapi árfolyamnál. Eközben a Mol 1,6 százalékos drágulást követően 19 100 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 536 forintos árfolyama egy forinttal magasabb volt a keddinél.

Pénzt keresne a részvénypiacokon? Próbálja ki 20 napig ingyenesen az mfor tradert!

A gyógyszergyártók felemás teljesítménnyel zártak a piacon szerdán: a Richter 36 950 forintos árfolyama 0,14 százalékos lecsorgásnak felelt meg, míg a szektortárs Egis 2,3 százalékos emelkedést követően 16 900 forinton zárt.

A forint is jól teljesített, hiszen délutánra 290 alá esett az euró árfolyama, amire október közepe óta nem volt példa. A részvénypiac zárása után 289,92 forintot kellett fizetni egy euróért, ami bő másfél százalékkal volt alacsonyabb a keddi jegyzésnél. A dollárral szemben 219,56-ig erősödött a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 240,71 forintba került.

A vezető nemzetközi részvénypiacokon is optimista volt a hangulat szerdán: a londoni FTSE nem sokkal a zárás előtt 1,87 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a frankfurti DAX 2,56 százalékkal erősödött. Régiónkban a varsói WIG 20 1,56 százalékos pluszban volt a nap második felében. A Wall Streeten is jól indult a nap, az első pár óra után a Dow 1,04 százalékkal állt keddi záróértéke felett, a S&P pedig egy százalékos javulással kezdett.

mfor.hu




Energetikai tanúsítvány

Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.

Energetikai tanúsítványok a Primalaktól

hirdetés
100 évig akart élni a 75 éve elhunyt John D. Rockefeller100 évig akart élni a 75 éve elhunyt John D. Rockefeller

1937. május 23-án hunyt el a kiváló üzleti érzékkel rendelkező amerikai iparvezér, John D. Rockefeller, aki megalapozta tevékenységével az ismert nagytőkés család vagyonát is. Állítólag Dagobert bácsi riválisát, John D. Rockerduckot is róla mintázták. Mesél a múlt az mfor.hu-n.

.
Olvasói sarok - fórum
[ 2012-05-25 ] Orbánék nagyon magabiztosak, de Brüsszel még közbeszólhat - Alex1
" Fogadnék 100K forintban, hogy ameddig volt Kisz titk..."
[ 2012-05-25 ] A Malév pilótái közül alig 10 százalék repül ismét - bankár
" Szárnyakat adunk a vágyainak???? ..."
[ 2012-05-25 ] Több ezerrel magasabb lehet a bajba jutott adósok bérleti díja - bankár
" Csak szerencsétlen nyámnyila birkák vagytok, akik k..."
[ 2012-05-25 ] Magyar milliomosok szórakozása lesz nyáron a londoni olimpia - bodza bokor
" Inkább megyek dögleni a tengerpartra, és jó lesz nek..."
[ 2012-05-24 ] A PROJEKTMENEDZSER VÁLLALATI KULTÚRÁT BEFOLYÁSOLÓ LEHETŐSÉGEI, MÓDSZEREI - Klimkó Gábor
" Nem tudok részt venni az összejövetelen, ezért vagy..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.