Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.
Nehéz dió lesz a Molnak a Surgut feltérképezése
A Kommerszant című orosz üzleti lap "A Surgutneftegast diplomáciai vonalon ellenőrzik - a Mol tovább védekezik az orosz részvényes ellen" címmel, a Vedomosztyi című gazdasági napilap "Nem arra támadtak" címmel számolt be az ügylet állásáról csütörtökön. Utóbbi szerint a Surgutneftegasnak aligha tetszik majd a Mol azon feltétele, hogy fel kell tárni a teljes tulajdonosi struktúrát, ezt ugyanis az orosz konszern évek óta nem teszi meg.
Majdnem 140 milliárdot buktunk bő két hónap alatt a Mol-papírokon
Kiderült, hogy vesszük meg a Mol-részvényeket
Magyarország felhasználhat IMF pénzt Mol-részesedés vásárlására
Az oroszok úgy gondolják jól jártak a Mol üzlettel
A Surgutneftegas nem kommentálta a Mol-tulajdonrész Magyarország általi visszaszerzését
Bejelentve - visszavettük a Molt az oroszoktól
A Kommerszant című lap részletesen beszámolt arról, hogy az orosz nagykövetet bekérették a budapesti külügyminisztériumba, s hogy a Mol folytatja a védelem előkészítését az alapszabály módosításával, valamint azzal, hogy lemondott az osztalékról, ami a részvények megszerzését még pénzügyi szempontból is haszontalanná teszi az orosz konszern számára.
A cikk Vitalij Krjukovot, a Kapital befektetési társaság szakértőjét idézve azt írta: a Mol-csomag megvásárlása mindenki számára meglepetés volt, és teljesen érthető, hogy a magyar kormányt érdekli, milyen tervei vannak a Surgutneftegasnak a stratégiai jelentőségű magyar céggel. "Gazdasági szempontból a Surgutneftegas és a Mol szövetsége érdekes lehet: garantálná a nyersanyagellátást és elősegítené a magyar társaság oroszországi forrásbázisának bővítését" - mondta Krjukov.
Lev Sznikov, a VTB Kapital szakértője hozzátette, hogy a részben a Mol tulajdonában lévő Zapadno-Malobalik olajmezőn csökken a kitermelés.
A lap szerint a szakértők egyetértenek abban, hogy a vásárlás a Surgutneftegasnak egyelőre nem hozott hasznot, viszont a csomag továbbadása nem lesz egyszerű, mivel azt egyrészt a társasági vezetésből eredő kockázatok terhelik, másrészt mivel az orosz konszern az aktuális piaci ár kétszeresét fizette érte.
A Vedomosztyi című lap az eladóhoz közelálló forrásokra hivatkozva azt írta csütörtökön, hogy az üzletet a napokban lezárják. A Mol már készül az új részvényes fogadására - írta a lap, s részletesen ismertetette az alapszabályban tervezett változtatásokat.
A cikk szerint a Surgutneftegasnak aligha tetszik majd az a feltétel, hogy fel kell tárni a teljes tulajdonosi struktúrát, ezt ugyanis az orosz konszern évek óta nem teszi meg. Emellett a tervezett változtatások gyakorlatilag kizárják az igazgatótanács operatív leváltását - idézte a lap Dmitrij Sztyepanovot, egy tanácsadó cég szakértőjét.
A lap emlékeztetett rá, a Surgutneftegasnál 1996-ig csakis az igazgatótanács jóváhagyásával cserélhetett gazdát minden olyan részvénycsomag, amely a szavazatok 1 százalékánál szavazatnál többet biztosított tulajdonosának, majd ehelyett 1999-ben bevezették, hogy minden részvényes csak 1 szavazati joggal rendelkezik.
MTI/Menedzsment Fórum

Eladó lakás 1061 Székely Bertalan u., Budapest VI. ker, 14 000 000 Ft
Eladó családi ház 1221 Budapest XXII. ker, 39 900 000 Ft
Eladó családi ház 2737 Kassai u., Ceglédbercel, Pest, 9 500 000 Ft
Eladó lakás 8100 Erdõdy, Várpalota, Veszprém, 6 000 000 Ft
Eladó lakás 1111 Kaptárkõ u., Budapest XI. ker, 12 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Pecz Samu u., Budapest XI. ker, 59 900 000 Ft
Eladó lakás 1111 Beregszász út, Budapest XI. ker, 28 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Frankhegy u., Budapest XI. ker, 12 500 000 FtTovábbi eladó ingatlanok
Kiadó lakás 1051 Váci u., Budapest V. ker, 100 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1061 Paulay Ede u., Budapest VI. ker, 80 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1051 Kossuth Lajos u., Budapest V. ker, 100 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1221 Liliomdomb Lakópark, Budapest XXII. ker, 90 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1131 Viza u. , Budapest XIII. ker, 120 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 81 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 49 300 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 118 800 Ft / hónapTovábbi kiadó ingatlanok




A közszférások bére két és fél éves mélypontra került









