Stagnált tavaly a Pannon eredménye


Miközben a Pannon előfizetői létszáma nőtt 2008-ban, addig a forgalma, illetve a cég EBITDA-ja csökkent 2007-hez képest.

A Pannon GSM Távközlési Zrt. 76,445 milliárd forint kamat és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el tavaly, szemben a 2007. évi 77,058 milliárd forinttal, miközben előfizetőinek száma december végén 3,731 millió volt, mintegy 350 ezerrel több mint egy évvel korábban.

A cég közleménye szerint a bevétel mintegy 4 milliárd forinttal, 188,363 milliárd forintra csökkent tavaly. A társaság közleménye szerint tavaly az egy előfizetőre eső átlagos havi bevétel (ARPU) 4292 forintot tett, míg egy évvel korábban 4630 forintot.

A Pannon tavaly a negyedik negyedévben 48,49 milliárd forint bevételt és 17,214 milliárd forint EBITDA-t ért el. Mindkettő mintegy 1,5 milliárd forinttal kevesebb az egy évvel korábbinál.

A közlemény idézi Ove Fredheimet, a Pannon vezérigazgatóját, aki elmondta: az ügyfélszám növekedésének várható lassulását figyelembe véve alapvető fontosságú a stabil ügyfélkör. A Pannon a hálózat folyamatos fejlesztésével igyekszik növelni az új és a régi ügyfelek elkötelezettségét.

A Pannon 2008-ban a tárgyi eszközök és immateriális javak bruttó beszerzésére (CAPEX) 17,879 milliárd forintot költött, 3 milliárddal többet mint egy évvel korábban.

MTI/Menedzsment Fórum 




Energetikai tanúsítvány

Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.

Energetikai tanúsítványok a Primalaktól

hirdetés
85 éves az Unicum újjáélesztője85 éves az Unicum újjáélesztője

A héten volt 85 éves Zwack Péter, aki a rendszerváltáskor újjáélesztette az Unicum márkanevet. A legendás italt 1790 óta gyártják, azonban a második világháború után államosították a családi céget, akkor két Unicum versenyzett, az eredetit Olaszországban gyártották. Az mfor.hu Mesél a múlt című sorozata ezúttal a legendás magyar családi vállalkozást mutatja be.

.
Olvasói sarok - fórum
[ 2012-05-25 ] Orbánék nagyon magabiztosak, de Brüsszel még közbeszólhat - Alex1
" Fogadnék 100K forintban, hogy ameddig volt Kisz titk..."
[ 2012-05-25 ] A Malév pilótái közül alig 10 százalék repül ismét - bankár
" Szárnyakat adunk a vágyainak???? ..."
[ 2012-05-25 ] Több ezerrel magasabb lehet a bajba jutott adósok bérleti díja - bankár
" Csak szerencsétlen nyámnyila birkák vagytok, akik k..."
[ 2012-05-25 ] Magyar milliomosok szórakozása lesz nyáron a londoni olimpia - bodza bokor
" Inkább megyek dögleni a tengerpartra, és jó lesz nek..."
[ 2012-05-24 ] A PROJEKTMENEDZSER VÁLLALATI KULTÚRÁT BEFOLYÁSOLÓ LEHETŐSÉGEI, MÓDSZEREI - Klimkó Gábor
" Nem tudok részt venni az összejövetelen, ezért vagy..."
További témák >>
hirdetés
elrejt
 
.