Tovább nőttek a devizatartalékok

nyomtatáse-mail küldésCikk betűméretének csökkentése

A Magyar Nemzeti Bank nemzetközi tartalékai január végén 32,571 milliárd eurót tettek ki, december végéhez képest 1,895 milliárd euróval emelkedtek - közölte az előzetes adatot a jegybank a honlapján.

A devizatartalékot a január 2-án 2 milliárd dollár értékben kibocsátott devizakötvény emelte rekord mértékűre.

Oszkó Péter pénzügyminiszter a dollár alapú kötvény kibocsátását követően úgy nyilatkozott, hogy az a 2010-es teljes devizafinanszírozási igényt le tudja fedni.

A január 31-én kimutatott devizatartalékból 29,71 milliárd eurót képviselt a devizakövetelés, amely 1,183 milliárd euróval növekedett a december végi értékhez képest. Az egyéb követelések értéke 1,657 milliárd euróra nőtt az előző havi 970 millióról.

Dollárban számítva a nemzetközi tartalék összege január végén 45,487 milliárd volt, szemben a december végi 44,177 milliárd dollárral.

MTI/Menedzsment Fórum



hirdetés
Banktitok konferencia

Banktitok megsértése * Adóslisták kérdése *
Kiszervezés intézménye * Banktitok a válságban

További információk a Fókuszban a banktitok konferenciáról

.
Olvasói sarok
[ 04:06 ] Minden eddiginél szélesebb körű adóellenőrzésekre számíthatunk idén - gá-gá-gá
" A nagy állami vállalatok adó és járulék tartozását i..."
[ 00:30 ] Zászlóbontás a Fidesznél - magyaros programot hirdettek Orbánék - gá-gá-gá
" Csalódott vagyok, hogy csalódott a FIDESZ program mi..."
[ 2010-03-13 ] 120 milliárdunk úszik el a Fidesz fenyegetése miatt? - Trambulin
" Adnák ők, de semmi kedvük a magyarok belpolitikai ku..."
[ 2010-03-12 ] Korrekció indulhat a BÉT-en - Tőzsdeklub
" Az OTP emelkedés alá tettek ma reggel egy 9200ft-os ..."
[ 2010-03-12 ] Elképesztő drágulás jöhet az ezüst piacán - gede_b
" Persze, buherálás minden piacon előfordulhat. Egyébk..."
További témák >>
hirdetés
.