Az ingatlanokról, amelyekben életünk java részét töltjük és amelyekre az összes elfogyasztott energia mintegy 40 százalékát fordítjuk, eddig nem igazán tudtuk, mennyire takarékosak. Persze a rezsiszámlákon keresztül tisztában vagyunk egy-egy lakóingatlan "energiazabálásáról", de ezeknek az információknak csak akkor leszünk maradéktalanul a birtokában, ha már megvettük, vagy kibéreltük a lakást vagy házat. Ez pedig már késő.
Varga Mihály: nincs fennakadás az IMF-tárgyalásokon
Varga Mihály szerint nincs fennakadás a magyar kormány és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) között folyó tárgyalásokon. A Miniszterelnökség államtitkára, aki részt vesz a megbeszéléseken, kedden az MTI-nek azt mondta, hogy a hétvégére elkészül a szándéklevél. A gazdasági törvénycsomagról pedig a jövő heti zárószavazásig van még idő egyeztetni az IMF-fel - hangsúlyozta az államtitkár.
BofA: a konvergenciaprogram révén "biztonságosan" 3 százalék alatt lehet a hiány
NFÜ: gyors ütemben halad az uniós források kiírása
Januártól fizethetünk az államnak a bankolásért
Matolcsy: nem lesznek további adóemelések
Matolcsy továbbra is jobban adóztatná a bankokat
Kinek mennyire fog fájni jövőre az útdíj?
Az IMF-delegációjában részt vesz az Európai Unió, az Európai Központi Bank képviselője is - erősítette meg Varga Mihály, kiemelve, hogy a delegáció így teljes körű tájékoztatást tud adni az álláspontjáról. Az államtitkár leszögezte: a kormány is elmondta a maga álláspontját. A szándéklevél elkészítéséig még tisztázzuk azokat a kérdéseket, amelyeket másként ítélnek meg, mint a kormány - mondta a Miniszterelnökség vezetője.
Az index.hu hírportál kedden olyan értesüléseit közölte, miszerint fagyosabbá vált a viszony az IMF-delegáció és a kormány között, mert a magyar fél kész tények elé állította a valutaalapot az idei adócsomag ügyében, holott az IMF-nek "vannak még szakmai kifogásai is adóügyekben". Az index úgy tudja, hogy az IMF neheztelésének legfőbb oka, hogy az Orbán-kormány lényegében nem hajlandó tárgyalni az idei intézkedések tartalmáról, a már bejelentett és jövő héten a parlamenti zárószavazáson is áteső adócsomagról, és benne különösen a bankadó összegéről.
Arra kérdésre, hogy az IMF felvetette-e az adócsomag egészének őszre csúsztatását, azt válaszolta: ilyen kérés nem volt, de az előfordult, hogy az IMF jelezte, egy-egy jogszabályt később kellene életbe léptetni, mint ahogy azt a kormány tervezi. Hozzátette: a kormány azonban jelezte, a június eleji helyzet miatt a kabinetnek azonnali lépéseket kellett tennie, ezek a törvényjavaslatok ennek jegyében születtek. Ezt az IMF meg is értette - szögezte le az államtitkár. Arra a kérdésre, hogy a bankadó ezek között szerepelt-e, Varga Mihály annyit mondott: elég sok javaslatról tárgyaltak. Leszögezte: a bankadóból tervezett 200 milliárd forintnak idén be kell folynia a büdzsébe, és azt az IMF sem vonta kétségbe.
Arra a kérdésre, hogy az parlament előtt lévő gazdasági csomag változhat-e a további tárgyalások fényében, azt válaszolta: a kormány intézkedési csomagjának jövő héten van a zárószavazásra, néhány javaslatról július 22-én szavaznak. Ez szerencsés is - fűzte hozzá -, mert így több idő jut az IMF-fel való érdemi egyeztetésre. Varga Mihály kiemelte: a hétfőn elfogadott módosító indítványok eddig még nem változtattak érdemben az eredeti előterjesztésen, de még nem volt meg a zárószavazás, és volt már arra példa, hogy koherenciazavar címén zárószavazás előtt bekerültek a törvényekbe olyan ügyek, amelyeket a parlament korábban nem tudott lezárni.
MTI/Menedzsment Fórum

Eladó lakás 1061 Székely Bertalan u., Budapest VI. ker, 14 000 000 Ft
Eladó családi ház 1221 Budapest XXII. ker, 39 900 000 Ft
Eladó családi ház 2737 Kassai u., Ceglédbercel, Pest, 9 500 000 Ft
Eladó lakás 8100 Erdõdy, Várpalota, Veszprém, 6 000 000 Ft
Eladó lakás 1111 Kaptárkõ u., Budapest XI. ker, 12 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Pecz Samu u., Budapest XI. ker, 59 900 000 Ft
Eladó lakás 1111 Beregszász út, Budapest XI. ker, 28 500 000 Ft
Eladó lakás 1111 Frankhegy u., Budapest XI. ker, 12 500 000 FtTovábbi eladó ingatlanok
Kiadó lakás 1051 Váci u., Budapest V. ker, 100 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1061 Paulay Ede u., Budapest VI. ker, 80 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1051 Kossuth Lajos u., Budapest V. ker, 100 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1221 Liliomdomb Lakópark, Budapest XXII. ker, 90 000 Ft / hónap
Kiadó lakás 1131 Viza u. , Budapest XIII. ker, 120 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 81 000 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 49 300 Ft / hónap
Kiadó iroda 1111 Budapest XI. ker, 118 800 Ft / hónapTovábbi kiadó ingatlanok




Magyar milliomosok szórakozása lesz nyáron a londoni olimpia









